Home » Креативен импулс (page 38)

Креативен импулс

Under Armour хипнотизирачки ја пренесува армијата од атлети во секоја ‘ѕвезда’

За атлетите и изведувачите кои се на врвот од својата професија, успехот никогаш не е даден туку така. Талентот е надградуван со постојан тренинг, секојдневна посветеност за да се  биде подобар од тоа што си бил пред само еден ден. Најновата кампања созадена од Droga5 за Under Armour го илустрира ... Read More »

Dell стартуваше Back-to-school кампања со успешни млади луѓе

Изминатата година Dell ангажираше неколку YouTube инфлуенсери за својата back-to-school кампања, која беше оценета многу позитивно од стручната јавност. Оваа година започна многу слична кампања, но наместо млади интернет селебрити луѓе, вклучува успешни млади луѓе кои не се познати но се многу успешни во полиња како мода, наука и технологија. Луѓе ... Read More »

Isaiah Mustafa и Terry Crews за прв пат заедно во реклама за Олд Спајс

Некогашната хокејарска звезда Isaiah Mustafa и американскиот глумец и поранешен играч на американски фудбал Terry Crews за прв пат се појавуваат заедно во иста реклама на Old Spice. Old Spice веќе подолго време ги користеше овие два лика да се приближи кон различни сегменти потрошувачи презентирајќи ги во целосно спротивни ... Read More »

Одличен пресврт во новата реклама на Лео Бурнет за Tesco Lotus

Лео Бурнет Тајланд направи одлична реклама која има феноменален пресврт. Рекламата е снимена за ланецот супермаркети Tesco Lotus во Тајланд. Најпрво погледнете ја рекламата: Рекламата го опишува животот на еден родител кој е спремен да направи се за своето дете, да се соочи со секакви предизвици и непогоди. Повод за ... Read More »

Феноменално видео на DC Shoes, со крос мотор по океан !

Добијте мотивирачка доза енергија за цела недела со ова воодушевувачко видео креирано од брендот за обувки DC Shoes, кои направија лудорија каква одамна не сме виделе. Во соработка со нестрашливиот австралиски мотокрос возач  Robbie Maddison, направија модифициран крос мотор со кој тој возеше ни помалку-ни повеќе туку токму по морето ... Read More »

WTF реклама за автомобилот Смарт

Новата реклама на BBDO Берлин за новиот модел на автомобилот Смарт вклучува неколку деца кои постојано пцујат и се нервираат. Нараторот вели дека тоа им е пренесено од родителите кои така се однесуваат додека ги возат “големите и неприлагодливи“ автомобили во секојдневното користење и советува да се користи Смарт за порелаксирано ... Read More »

Наточи една рекламна кампања

Кока-Кола во соработка со Ogilvy&Mather за својот бренд Кока-Кола Зеро креираше реклами кои буквално треба да се “пијат“, без разлика дали се на ТВ, билборд, принт или дури радио. Тешки будалаштини кои привлекуваат внимание и публицитет се еден благ опис на кампањата за која официјално велат дека била насочена кон тоа да ... Read More »

Игор Џамбазов дел од серија реклама за “Струмка“

Еден од најпознатите македонски шоумени, Игор Џамбазов и еден од безалкохолните газирани пијалоци со најдолга традиција на нашите простори зборуваат за својата “Платонска љубов“ во најновата серија реклами на “Струмка“ Реклама 1 Реклама 2 Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365