Home » Во фокусот (page 378)

Во фокусот

Pеклама на тоалетна хартија

Претприемништвото знае да биде неверојатно иновативно. Додајте и маркетинг креативност и ќе добиете позитивна нуклеарна бомба (би требало да го патентирам називов). Star toilet paper е фирма базирана во САД што прави “хипоалергентска, 100% сигурна и базирана на вода” тоалетна хартија со вметнати маркетинг кампањи и пораки на неа. Да, ... Read More »

Маркетинг алатка на спонзорирана содржина

Сигурен сум дека како маркетери, внимавате на кој начин пораката од страна на огласувачите во рамките на било кој медиум е пренесена до Вас и до оние кои што можат да се водат како сегашни или потенцијални клиенти на еден бизнис. Јас да.   Read More »

Myspace ја почна кампањата за својот “втор живот“

Некогаш најпопуларната – сега ептем во втор план социјална мрежа – MySpace, денеска почнува официјално со својата кампања која треба да придонесе во наметнувањето на новите бренд карактеристики кои треба да ја “живнат“. Џастин Тимберлејк еден од новите инвеститори кои го купија MySpace во 2011 год. на Твитер најави дека ... Read More »

Аделина – трипати повеќе

Најновото заштитно лице на телекомуникацискиот оператор ONE, музичката ѕвезда Аделина Тахири, се појави во најновата видео реклама за при-пејд подбрендот “Џабест“ ….и тоа не еднаш…туку трипати….три Аделини за еден дечко :) Read More »

Пријавите за BalCannes 2013 отворени

Почнувајќи од вчера (10 Јуни), сите маркетинг агенции од Македонија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Словенија и Црна Гора ќе можат да се пријават за учество на второто издание на BalCannes, регионалната ревија на најдобри кампањи која ќе се оддржи за време на Викенд Медија Фестивалот во Ровинј – а ... Read More »

Плати си кафе со бакнеж

Австралиската кафетерија “Metro St. James” тргна во амбициозна кампања – да ја врати романтиката назад :) Маркетинг акцијата за која сите светски медиуми деновиве пишуваат се состои во тоа што оваа кафетерија понуди гратис кафе во периодот од 9 до 11 часот наутро за сите парови кои ќе дојдат заедно ... Read More »

Бикини рекламата со Памела Андерсон – забранета !

Во Велика Британија си имаат тело кое се занимава со тоа како изгледаат рекламите кои смеат да се емитуваат на мас медиумите, со посебен акцент на телевизијата. Една таква, според нив too sexsy ТВ реклама во која своја “бикини“ улога има популарната плејбој зајачица Памела Андерсон, од вчера е банирана. ... Read More »

Зголемете ја интеракцијата на Фејсбук со “финта“

Пред некое време на PR Daily имаше една добра статија во која го пренесуваат истражувањето на LinchpinSEO во однос на тоа кои “мали“ детали можат да Ви помогнат да ја зголемите интеракцијата во Вашите фанови на сопствената или корпоративната ФБ страна која ја уредувате. Незнам колку се релевантни заклучоциве, сеуште не сум ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365