Home » Tag Archives: недела на дизајнот

Tag Archives: недела на дизајнот

“Звукот на материјалите”- Седмо издание на Недела на дизајнот во Скопје

“Звукот на материјалите” е темата на седмото издание на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week) што се отвора на 22 ноември во Јавна соба. На најпопуларната дизајнерска платформа за афирмација на културните и креативни индустрии на регионот, до 26 ноември ќе се одвиваат пет програмски целини на чело ... Read More »

Новото издание на Skopje Design Week од 23 до 27 ноември

Подготовките на шестото издание на Недела на дизајнот во Скопје (Skopje Design Week), кое годинава ќе се одржи од 23 до 27 ноември во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“ (Public Room) во Скопје, влегуваат во финалната фаза. „Skopje Design Week“ е мултикултурна платформа фокусирана на дизајнот и иновациите ... Read More »

Се одржа панелот “Традиционални vs. Дигитални канали на комуникација“

Во средата во “Куршумли Ан“ во склоп на Skopje Design Week се оддржа панелот со наслов „Традиционални vs дигитални канали на комуникација“ под покровителство на Медиа Принт Македонија. Говорници на панелот беа Дејан Ѓорѓиевски, маркетинг и ПР-менаџер на „Порше Македонија“,  Александар Ивановски, маркетинг-координатор во МПМ, Ненад Ристовски медиа планер од ZenithОptimedia. Ленче Карпузовска, менаџер за ... Read More »

Денеска на “SDW“ панел-дискусија на тема „Традиционални Vs. дигитални канали на комуникација“

„Традиционални vs дигитални канали на комуникација“ е темата на панел-дискусијата што денеска со почеток од 18 часот, во Куршумли Ан, ќе се одржи под покровителство на МПМ во рамките на Skopje Design Week. Говорници на дебатата ќе бидат Александар Ивановски, маркетинг-координатор во МПМ, Ленче Карпузовска, менаџер за комуникации во „ЕВН ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365