Home » Tag Archives: СоМо Борец

Tag Archives: СоМо Борец

Наградени најдобрите дигитални кампањи од регионот на шестото издание на SoMo Borac

Шести пат по ред на Weekend Media Festival во Ровињ беа доделени најзначајните дигитални награди во регионот – SoMo Borac. За прв пат, церемонијата на доделување награди се одржа во големата сала на Weekend Media Festival пред повеќе од 500 гости. Кампањите беа оценувани од страна на стручно жири составено ... Read More »

Кампањата на „Еден на Еден“ избрана во топ три најдобри интернет кампањи во регионот!

Кампањата на маркетинг агенцијата „Еден на Еден“ за сатирично-хумористичната емисија „Фчерашни новости“,  беше избрана меѓу трите најдобри во категоријата „Дигитален микс“ (Digital Mix) на дигиталните награди „SoMo Borac“, кои се доделуваа викендов на 10. по ред „Викенд медиа фестивал“ во Ровињ, Хрватска. Станува збор за најважните регионални дигитални награди каде годинава имаше ... Read More »

Продолжени пријавите за SoMo Борец!

Пријавите за наградата SoMо Борец се продолжени до 9.9. на пладне. SoMо Борец наградата е стартувана пред четири години со едноставна идеја – да се препознаат најдобрите дигитални проекти од целиот регион. Баш затоа и жирито кое ги оценува проектите го сочинуваат дигитални стручњаци од Хрватска, Македонија, Србија, Словенија, Црна ... Read More »

Пријавете се бесплатно на SoMo Борец, регионалната награда за најдобрите дигитални проекти

Доделувањето на наградите, како и претходните години ќе се случува за време на Викенд Медиа Фестивалот во Ровињ, кој се оддржува од 22 до 25 септември. SoMо Борец наградата е стартувана пред четири години со едноставна идеја – да се препознаат најдобрите дигитални проекти од целиот регион. Баш затоа и ... Read More »

SoMo Борец доби нова категорија за општествено одговорни кампањи

SoMo Борец, една од најважните дигитални награди во регионот, која секоја година се доделува во склоп на Викенд Медиа Фестивал, има нова категорија која се вика SoMoRitanac! Без обзир дали времињата се лесни или тешки, секогаш има некој на кому му е потребна помош. Понекогаш треба да се “освести“ целата јавност ... Read More »

SoMo Борец: Дигитални трендови во Македонија во 2016 година

SoMo Борец, наградата која се доделува на Викенд Медиа Фестивалот во Ровињ, а која ја организират агенциите 404 и Јасно и гласно, како и членот на жирито Дарко Булдиоски, основач на агенцијата New Media, откриваат кои дигитални трендови според нивните проценки не очекуваат на македонскиот пазар во идната година. 1.Фокус ... Read More »

Доделени SoMo борец наградите 2014

Во Саботата во Ровињ се оддржа свеченото доделување на вторите по ред SoMo борец награди кои ги вреднуваат најдобрите дигитални маркетинг проекти и откриваат кои се трендовите кои не очекуваат. Оваа година на SoMо борец беа пријавени вкупно 135 проекти, а најдобрите беа оценети од 18 члено регионално жири.   ... Read More »

Отворени пријавите за SoMo Борец 2014

Имате ли извонредна Фејсбук страница, Твитер профил, интересна и корисна мобилна апликација или  било каков друг проект во врска со социјалните медиуми или мобилните уреди? “SoMo борец 2014“ Ве очекува ! Пријавите се бесплатни, а можат да се пријават агенции, компании и фриленсери ! “SoMo Борец“ се доделува во склоп ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365