Home » Tag Archives: Џони Вокер

Tag Archives: Џони Вокер

Преку 100 брендови оствариле партнерство со Game of Thrones – еве дел од нивните кампањи

Во неделата беше емитувана првата епизода од новата и последна сезона на најпопуларната играна серија во светот „Game of Thrones“. Колку всушност е популарна серијата говори и фактот дека има остварено комерцијално партнерство за лиценцирани производи со преку 100 брендови ширум светот – повеќе од која било друга телевизиска серија ... Read More »

Johnnie Walker ве повикува да се потсетите на последните 12 години

Дванаесет години се долго време. Особено ако сте миленијалец како младата Шкотланѓанка која е наратор во новиот спот на Johnnie Walker, повикувајќи ги гледачите да се потсетат на последние 12 години од нивниот живот. Спотот ја истакнува пораката дека се потребни 12 години за создавање на едно совршено шише Johnnie ... Read More »

“White Walker” специјално издание кое ги спојува Џони Вокер и популарната серија Игра на Тронови

Johnnie Walker и Game of Thrones порачуваат: “Зимата пристигна“ со ново специјално издание Најавено е специјално издание на Џони Вокер виски, наречено “White Walker“, кое ги спојува познатиот лик кој чекори на овај бренд со популарната ТВ серија. Темата што ги поврзува е ледено-белата армија на Белите талкачи од серијата, ... Read More »

Џони Вокер стана “Џејн Вокер”

Џони Вокер стави жена на етикетата на своите шишиња со цел поддршка на родовата еднаквост “Џејн Вокер” ќе се најде на шишињата од месец март, месецот кога се слави Меѓународниот ден на жената. Заради повеќекратна поддршка на жените во бизнисот, културата и политиката, компанијата ќе донира по 1 долар од ... Read More »

Johnnie Walker со нова глобална маркетинг агенција

Johnnie Walker, одлучи да ја прекине соработката која траеше цели 15 години со својата досегашна агенција и за свој нов глобален партнер во креативниот настап да ја избере агенцијата Anomaly, која успеа да победи на питчот во кој учествуваа уште и Ogilvy, Wieden & Kennedy, BBDO и досегашните BBH. Johnnie Walker соработуваше со ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365