Home » Tag Archives: sea hero quest

Tag Archives: sea hero quest

Гранд При за кампањата Sea Hero Quest на Warc Media Awards 2017

Глобалната кампања на германскиот мобилен оператор Дојче Телеком, на која работеше тимот на Saatchi&Saatchi од Македонија и која во изминатиов период ги освои сите можни релевантни креативни награди и признанија во светот, својата витрина со трофеи ја надополни и со Гран-при во категоријата Ефикасна употреба на технологијата на наградите WARC ... Read More »

„Sea Hero Quest“ доби и своја VR верзија

Дојче Телеком ја претстави првата игра во виртуелна реалност (VR) со која секој може да помогне во борбата против деменцијата. Оваа верзија на играта ќе овозможи подетално дијагностицирање на проблемите со навигацијата кај луѓето коишто потенцијално може да развијат деменција. Мобилната игра „Sea Hero Quest“, за чија идеја голема заслуга ... Read More »

Објавен B-report 2016 на Marketing Magazin

Словенечкиот Marketing Magazin, го објави своето годишно издание на популарниот B-report во кој ги рангира регионалните агенции и кампањи, резимирајќи го нивниот севкупен учинок во изминатата 2016-та година. При изработка на B-report-от, Marketing Magazin спроведува годишен преглед на фестивалите на кои настапуваат агенциите од Словенија, Србија, Македонија и Босна и ... Read More »

Сачи&Сачи Скопје најдобра агенција во регионот, а Василије Ќорлука најдобар креативен директор!

Прашање: Што прават Македонци кога ќе дојдат на Голден Драм? Одговор: Растураат !!! Сачи&Сачи Скопје дел од Публицис Македонија е прогласена за најдобра агенција во Адриатик регионот на овогодинешното издание на Голден Драм, а нејзиниот креативен директор Василије Ќорлука е добитник на признанието Golden Watch за Најдобар креативен директор на ... Read More »

Golden Drum ги објави финалистите

Македонските проекти финалисти во речиси сите категории каде што се натпреваруваат. 23-от Golden Drum, кој се оддржува во Љубљана, Словенија под слоганот “Inspired to Inspire”, ја објави листата на финалисти на овогодинешниот фестивал, а меѓу 253 финалисти, нашиот регион е претставен 26 пати. Посебен успех забележа македонската Saatchi&Saatchi, чија кампања ... Read More »

Ексклузивно: Кампањата која потекна од Saatchi&Saatchi Скопје вечерва нанижа 3 Кански лавови

Вечерва во Кан, Франција, на 63-тото издание на најголемиот светски фестивал на креативноста Cannes Lions беа доделени наградите за најдобрите креативни проекти во вкупно 5 категории: Direct, Glass, Print & Publishing, Promo & Activation и Radio Lions. Кампањата “Sea Hero Quest” реализирана за клиентот Дојче Телеком која потекна од креативците на Saatchi&Saatchi ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365