Home » Tag Archives: ханибиз

Tag Archives: ханибиз

Вкупните приходи на најголемите 10 македонски ПР агенции пораснале во 2017 година

Традиционално и оваа година, Маркетинг365, ги анализираше завршните сметки на главните чинители во македонската комуникациска сцена. Минатата недела информиравме дека водечките 5 комерцијални телевизии со национална концесија (Сител, Канал5, Алсат-М, Телма и Алфа) оствариле вкупни приходи од речиси 17,5 милиони евра, што е намалување за околу 500,000 евра во споредба ... Read More »

Колку пари заработиле најголемите 10 македонски ПР агенции во 2016 година?

Маркетинг365 ги анализираше завршните биланси на најголемите и најактивни 10 македонски ПР агенции во Македонија (по азбучен ред подредени: Апра Портер Новели, Априори (x2), Вај Нот Комуникации, Елемент ПР, Идеа Лаб, Имиџ ПР, Навигаторс, Прогресива ПР и Медиа, Ханибиз и Чептер 4) и го доби податокот дека сите заедно во 2016 ... Read More »

Децата како конзументи во дигиталната маркетинг (р)еволуција – зошто треба сите да сме загрижени?

Автор: Д-р. Љупка Наумовска , Основач на Ханибиз и Професор на Универзитет за туризам и менаџмент Како се нарекува купувачот кој сака да ги купи сите ваши производи, не прашува за цената и нема повеќе од 150cm висина? –Дете. Врската помеѓу когнитивниот развој на индивидуата и рекламирањето Зрелото перцепирање на ... Read More »

Македонскиот ПР пазар е околу 2 милиони евра

Македонскиот ПР пазар се проценува на околу 2 милиони евра ако се земат во предвид финансиските резултати на македонските ПР агенции остварени во 2015 година. Анализирајќи ги приходите од завршните биланси на 9-те најголеми агенции чија кор дејност се ПР услуги (по азбучен ред: Апра Портер Новели, Априори, Why Not Комуникации, ... Read More »

Маркетинг и ПР агенцијата Honeybiz вработува

Маркетинг и ПР агенцијата Honeybiz објави оглас за работа за сите оние што мислат дека ги поседуваат следниве вештини и услови: – Вешто комунициираат – Внимаваат на детали – Умеат да водат проекти – Добри се во стратешко планирање – Имаат 2+ години искуство во маркетинг и ПР – Познаваат англиски ... Read More »

Bee Social! – нова услуга на ПР и маркетинг агенцијата Ханибиз

Секојдневно следејќи ги светските трендови и правецот во кој се развиваат односите со јавност, маркетингот и социјалните медиуми, ПР и маркетинг агенција Ханибиз, промовираше нова услуга во своето портфолио која го носи името Bee Social. Bee Social или социјален ПР, на клиентите ќе им понуди целосна стратегија за паметно водење на социјалните ... Read More »

Оглас за вработување во маркетинг и ПР агенцијата Honeybiz

Маркетинг и ПР агенцијата Honeybiz, го проширува својот тим ! Ако сте добри: комуникатори, слушачи, пишувачи, нетворкери и social media фанатици и ако сте позитивни, насмеани и амбициозни за професионално растење Вашето CV испратете го на pecijarevska@honeybiz.mk Read More »

Маркетинг и ПР агенцијата “Ханибиз“ прослави втор роденден

Во четвртокот во кафе-бар “Змија“ во Скопје, маркетинг и ПР агенцијата “Ханибиз“ го прослави својот втор роденден. На роденденската “Black&Yellow” забава присуствуваа голем број на гости од јавниот живот и многу пријатели и соработници на агенцијата, а за одличната забава се погрижи и диџеј Панчо. Љупка Наумовска, директорката на “Ханибиз“ ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365