Home » Tag Archives: ѕвезди

Tag Archives: ѕвезди

Ѕвездите на Јутјуб незадоволни од алгоритмот на сајтот

Тврдат дека Јутјуб манипулира со листите на видеа на кои се претплатиле корисниците Некои од најголемите ѕвезди на Јутјуб ја критикуваат оваа страница заради “експериментирање” со начинот на кој видеата им се доставуваат на нивните следбеници. Без најава, Јутјуб започна да тестира алгоритам кој го промени редоследот на видео клиповите ... Read More »

Адидас ги обедини најголемите познати ѕвезди во својата најнова реклама

Дејвид Бекам, Пол Погба, Фарел Вилијамс, кошаркарот Дамјан Лилард и други ѕвезди,  се главните протагонисти во најновата реклама на популарниот и планетарно обожаван спортски бренд Адидас, која е дел од кампањата „Here to Create“. Направен со партнерство со агенцијата 72andSunny, во рекламата „Calling All Creators“ се појавуваат суперѕвездите од спортот, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365