Маркетинг & Адвертајзинг

Словенскиот огласувачки фестивал ги кани професионалците од Македонија во Порторож

Барбара Модиќ, претседателката на 23-тиот Словенски огласувачки фестивал во соопштението кое го добивме денеска љубезно ги поканува сите маркетинг професионалци...

Read more

Македонската медиа-маркетинг индустрија конечно добива нова агенција за мерење на рејтинзите и гледаноста на телевизиите

Агенцијата Аналитика ДОО која постои на пазарот веќе 15 години и е специјализирана во делот на медиа-мониторинг во областа на...

Read more
Page 179 of 203 1 178 179 180 203