Home » Tag Archives: Ал Џезеира

Tag Archives: Ал Џезеира

Интервју со Милка Смилевска по повод 5 години работа на Ал Џезеира Балкан

Денешен гостин на Маркетинг365 е Милка Смилевска долгогодишен новинар со траг во повеќе македонски медиуми почнувајќи од Радио Велес, Канал5 и ТВ Алфа – во моментов ангажирана како дописник на регионалната телевизија Ал Џезеира Балкан. Поводот е роденденски, нејзината ТВ куќа денеска слави 5 години откако беше лансиран регионалниот ТВ сервис.  M365: ... Read More »

Ал Џезеира слави 20 години работа

Ал Џезеира, телевизиската мрежа со седиште во Катар, која засекогаш ги промени медиумите на Блискиот Исток, одбележува 20 годишнина. На први ноември 1996 година, Ал Џезеира, сателитскиот канал на арапски јазик, го лансира од Доха првиот сигнал. Од тогаш се прошири на неколку медиски платформи, вклучувајќи и интернет и ТВ ... Read More »

Емитувано второто продолжение од ”Алхемија на Балканот – Македонија” (видео)

Во втората епизода од серијалот Алхемија на Балканот – Македонија, беше претставен центарот на Скопје и проектот попознат како Скопје 2014 а потоа водителот Горан Милиќ имаше посета на ромската општина Шутка како и во прочуената фабрика за мастика „Грозд“. Крајот од емисијата беше зачинет со одличен разговор со Наум Петрески , придружен со ... Read More »

Оваа сабота документарец за Тоше Проески на Ал Џезеира Балкан

Во сабота на 07 февруари со почеток од 17 часот и 30 минути на програмата на Ал Џезеира Балкан премиерно ќе биде емитуван документарец посветен на една од најголемите балкански музички звезди, прерано починатиот македонец Тоше Проески. Емисијата насловена како “Шест часа до небото“ ќе се обиде да направи досега најцелосен осврт ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365